O autorze
Jaga Hupało specjalistka fryzur. Współpracowała z artystami z różnych dziedzin - teatru, mody, sztuki, filmu i telewizji. Angażuje się w działania różnych instytucji, tworząc projekty dla Teatr Wielki Opera Narodowa, CSW Zamek Ujazdowski, Teatru Polskiego, ZACHĘTA Narodowa Galeria Sztuki, Teatru Muzycznego Roma, Laboratorium Dramatu, Muzeum Pałac w Wilanowie. Jest ambasadorem kampanii „Pokochaj swoje włosy” marki Philips, objęła patronat honorowy nad kampanią społeczną „V-Day”. Stworzyła studio, które stało się miejscem artystycznych i kulturalnych spotkań, ale przede wszystkim pracownią Jaga Hupało Born To Create w której kieruje zespołem stylistów wyznaczających nowe trendy w modzie.

PRACOWNIA JAGA HUPAŁO BORN TO CREATE
UL. BURAKOWSKA 5/7
01-066 WARSZAWA

TEL.:
+48 607 098 230
+22 817 14 22
+22 636 67 59
RECEPCJA@JAGAHUPALO.PL

FANPAGE: JAGA HUPALO BORN TO CREATE
INSTAGRAM: JAGAHUPALO

Oswojone złoto. Lata 30. i 40. w projektach fryzur dla nowego musicalu w Teatrze Muzycznym ROMA.

Etapów przygotowań jest wiele. Czytanie scenariusza, tworzenie wstępnej koncepcji, skupienie, pierwsze kształtowanie formy, przymiarki. Rozmowy z twórcami musicalu, wprowadzanie zmian, pierwsze próby na scenie, kreowanie fryzur na naturalnych włosach aktorów, strzyżenie. Następnie wprowadzanie planu w życie, misterne tworzenie złotych peruk, próby generalne, blask świateł. W końcu, dzisiaj – początek i koniec, wielkie oczekiwanie na światową premierę.


„Piloci” to spektakl wyjątkowy. Jest to pierwszy polski musical w Teatrze Muzycznym ROMA skierowany do widzów dorosłych i dzieci powyżej 12 lat. Równie wyjątkowa, wspaniała i pełna wyzwań, była praca przy kreowaniu fryzur aktorów, którzy wcielili się w postaci żyjące w latach 30. i 40. XX wieku. Pierwsze skojarzenia to fale, retro upięcia oraz nakrycia głowy u kobiet, a u mężczyzn – krótki zarost, wąsy, krótkie boki, dłuższe grzywki, charakterystyczny przedziałek z prawej na lewą stronę.

Fryzury w „Pilotach” znakomicie oddają charakter mody czasów, którymi zostały zainspirowane. Jednak oprócz odwołań do historii, zdecydowałam się sięgnąć po awangardę i futuryzm. To one po części inspirowały mnie podczas tworzenia peruk według specjalnie opracowanej w mojej Pracowni techniki zdobienia. Szlachetne kamienie i złocone elementy, przymocowane ręcznie do stabilnej formy peruki, potęgują efekt szlachetnego połysku, stylu glamour oraz podkreślają geometryczną formę. Noszone przez aktorki podczas jednej ze scen dają efekt łączący dwa bieguny – styl retro oraz futuryzm.

Nieprzewidywalność tworzenia oraz sięganie po to, co nieoczywiste są jednymi z moich ideałów i cech charakterystycznych mojej Pracowni. Musicalowa narracja „Pilotów” jest wypełniona wyraźnymi emocjami – zarówno z rodzaju tych najpiękniejszych, miłosnych, jak i gorzkich, związanych z tragedią wydarzeń historycznych II wojny światowej. Są to emocje skrajne, a więc wyjątkowo filmowe, mocne, nieprzewidywalne. Nie bez przyczyny więc postaciom towarzyszą równie filmowe, nonszalanckie fryzury.

Dla blasku złotych peruk, dla lekkości loków, dla piękna i pracy wszystkich twórców musicalu – warto jest zobaczyć musical „Piloci” na deskach Teatru. Moja Pracownia odpowiedzialna jest zarówno za koncepcję kreatywną fryzur, jak i strzyżenie aktorów. Chciałabym jednak zaznaczyć, że nasze rękodzieło zostaje utrwalone dzięki codziennej, skrupulatnej pracy zespołu Anny Mecan z Teatru Muzycznego ROMA.
Twórcy i realizatorzy

Libretto i reżyseria – Wojciech Kępczyński
Teksty piosenek – Michał Wojnarowski
Muzyka i aranżacje – Jakub Lubowicz, Dawid Lubowicz

II reżyser, scenariusze walk powietrznych – Sebastian Gonciarz
Dyrygent, kierownictwo muzyczne – Jakub Lubowicz
Dyrygent gościnny, wybrane orkiestracje – Krzysztof Herdzin
Scenografia – Jeremi Brodnicki
Kostiumy – Dorota Kołodyńska
Kostiumograf d/s mundurów i militariów – Andrzej Szenajch
Choreografia – Agnieszka Brańska
Współpraca choreograficzna – Wojciech Kępczyński
Reżyseria światła – Marc Heinz
Reżyseria scenografii cyfrowej i animacji – Kamil Pohl, Platige Image
Reżyseria dźwięku – Paweł Kacprzycki
Reżyseria dźwięku – Jan Kluszewski
Reżyseria dźwięku, realizacja nagrań – Piotr Skórka
II dyrygent, przygotowanie wokalne – Lena Zuchniak
Przygotowanie wokalne – Jacek Kotlarski
Fryzury – Jaga Hupało
Charakteryzacja – Sergiusz Osmański
Konsultacja historyczna – Sławomir Koper
Kierownictwo techniczne – Anna Waś
Asystent scenografa – Bartłomiej Grzegorz Wilk
Współpraca kostiumologiczna – Arkadiusz Chrustowski, Anna Adamek
Asystent choreografa – Mariusz Bocianowski
Asystent reżysera światła – Jasper Nijholt
Programowanie i realizacja światła oraz multimediów – Michał Mardas
Programowanie i obsługa systemu VA – Michał Małczak
Obsługa systemu D3 – Jarosław Pacewicz
Asystentki kierownika technicznego – Jagoda Mordak, Sylwia Mordak
Efekty pirotechniczne – Tomasz Pałasz
Efekty specjalne – AS-RIG
Inspicjent – Tomasz Narloch
Logo oraz projekt plakatu – Karol Mańk
Produkcja – Ewa Bara, Alina Różankiewicz
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...